Najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ

W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej mi zadajecie. Mam nadzieję, że informacje okażą się przydatne – byłby super, gdybyście przekazali również jakieś uwagi – ten wpis jest dla Was, dajcie znać, jakie jeszcze informacje chcielibyście uzyskać, a ja będę uzupełniał 🙂

 Czy możliwy jest przyjazd do Pary Młodej przed południem i zostanie np. do końca wesela?

Tak, w dniu ślubu jestem „do dyspozycji” Pary Młodej – od przygotowań co najmniej do końca oczepin, do 14h.

– Czy możliwe jest wykonanie krótkiego pleneru w dniu ślubu i ponownego kilka dni później?

Jak najbardziej. Zazwyczaj sugeruję Parom takie rozwiązanie, ze względu na stres i pośpiech jakie niekiedy towarzyszą uroczystości, często nie ma czasu na dłuższą sesje, nie warto tez podejmować ryzyka związanego z ewentualnym ubrudzeniem sukni. Z drugiej strony, emocje dnia ślubu są niepowtarzalne, więc warto przynajmniej na chwilkę wyjść gdzieś niedaleko sali i zorbić kilka portretów.

– Czy plener może być wykonany w kilku miejscach?

Tak – to jedyna taka okazja w życiu, więc jeśli tylko pogoda i czas pozwalają, jestem otwarty na wykonanie pleneru w kilku miejscach.

– Czy masz jakieś pomysły na plener?

Mam kilkanaście sprawdzonych miejsc, które mogę zaproponować, ale nei ma problemu wykorzystać miejsca sugerowane przez Was. W niektórych miejscach należy liczyć się z tym, że jest duże natężenie turystów i zdjęcia najlepiej wykonywać rano. Coraz częściej pobierane są również opłaty za wstęp i używanie sprzętu fotograficznego, nawet parkach narodowych.

– Czy możesz dojechać do dowolnego miejsca w Polsce?

Powiem więcej, mogę dotrzeć do dowolnego miejsca nawet poza Polską – ostatnio realizowałem plener w Chorwacji. W takim wypadku koszty podróży i pobytu pokrywa Para. Dojazd wliczony w cenę jest do odległości podanych w opisie pakietów, powyżej tej odległości – 50 gr za każdy następny kilometr.

– Czy zawieramy umowę o wykonanie zdjęć?

Tak. Dokument, który podpisujemy w dwóch egzemplarzach – jeden otrzymuje Para, drugi zostaje dla mnie. Podpisanie umowy ostatecznie rezerwuje dla Was termin.

– Czy podpisanie umowy wiąże się z wpłatą zadatku?

Tak, jego wysokość to 500 zł, jest on potem odliczany od ostatecznej ceny usługi.

– Czy jest możliwe wykonanie dodatkowych albumów, zdjęć, wydruków?

Oczywiście, np. koszt dodatkowego albumu to przeciętnie 500 zł, w zależności od jego rodzaju i wielkości może być to kwota mniejsza, bądź nieznacznie większa. Korzystam z usług najlepszych w branży firm produkujących albumy, z bogatą ofertą okładek, papierów i dodatków, gwarantujących doskonałą jakość, która pozwoli cieszyć się pięknymi albumami prze wiele lat.

– Czy na weselu może być inny fotograf/ kamerzysta?

Nie mam nic przeciwko temu, należy się jednak liczyć z sytuacją, w której zbyt wiele osób próbujących dokumentować uroczystość może sobie przeszkadzać. Osoby zajmujące się fotografowaniem i filmowaniem zawodowo rozumieją specyfikę tej pracy i widzą jak ze sobą współpracować, żeby każdy miał możliwość zarejestrowania materiału odpowiedniej jakości – niestety, goście, mimo, że działają w jak najlepszej wierze, często nieświadomie utrudniają nam pracę – w takich wypadkach delikatnie sugeruję, że powinniśmy mieć pierwszeństwo.

– Czy posiadasz zezwolenie na wykonywaniezdjęć w kościołach?

Tak, posiadam taki dokument, wydawany prze Kurię, umożliwiający bezproblemową współpracę z księżmi. Ze swojej strony zachowuję się z zachowaniem powagi miejsca i uroczystości.

– Czy na nasz ślub przyjdzie fotograf, którego zdjęcia widzieliśmy na stronie internetowej iw albumach?

Prowadzę jednoosobową działalność i na każdy ślub zawsze przychodzi ten sam fotograf, którego zdjęcia są prezentowane w naszych materiałach promocyjnych i z którym podpisują Państwo umowę – wyjątek stanowią losowe sytuacje w rodzaju poważnej choroby/wypadku uniemożliwiające wykonanie zlecenia – w takich sytuacjach zapewniam zastępstwo na odpowiednim poziomie. Na życzenie Pary Młodej na weselu może być obecny również drugi fotograf. W niektórych przypadkach podczas sesji fotografowi towarzyszy również asystent, pomagający z oświetleniem scenerii i transportem sprzętu.

 Kiedy Para Młoda otrzymuje gotowe albumy, prezentacje, zdjęcia itp.?

Zdjęcia w galeriach internetowych są gotowe w ciągu 21 dni roboczych. Po wyborze przez Parę zdjęć do albumu potrzebuję 10 dni roboczych na wykonanie projektu. Po akceptacji projektu przez Was potrzeba 21 dni roboczych na produkcję i sprawdzenie albumów.

– Czy będziemy mieć możliwość wyboru zdjęć do albumu?

Tak – bardzo zachęcam do wyboru zdjęć do albumów – mam wtedy pewność, że znajdą się w nim zdjęcia przez Was uważane za najlepsze. NA stronie z galeriami zainstalowany został bardzo wygodny system wyboru zdjęć, co zazwyczaj pozawala wybrać zdjęcia bez dużego zaangażowania czasowego (i kłótni ;)) W razie braku czasu/możliwości mogę też wykonać całość projektu we własnym zakresie.

Brak komentarzy
Dodaj komentarz...

Twój email nigdy nie bezie opublikowany lub przekazany innym podmiotom. Wymagane pola są zaznaczone *